Takampa koppar
2019-02-15
614172
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TAKLAMPA, 1900-talets början, koppar med bladlik relief dekor, för 3 ljuspunkter, med en centrala glaskupa och 3 mindre glaskupor, diameter ca 40 cm
En mindre glaskupa med sprickor och lagningar, stommen med ljuspunkter är senare, ytsmuts och damm, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen