Ljusstakar 1800-tal
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, tenn, 1 par, Sven Ekström, Norrköping, balusterformade skaft, signerade i foten i reliefbård S. Ekström Norrköping 1847, höjd 13 cm
Manschetterna och socklarna är böjda, bruks och åldersrelaterat slitage
614171
2019-02-13