Silverljusstakar Zacharias Lundqvist 1842
2019-02-13
613981
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ZACHARIAS LUNDQVIST, ljusstakar, 1 par, silver Stockholm, 1842, empirestil, dekor av lyra och bladverk, fylld botten, höjd ca 16 cm, vikt ca 465 gr
Fylld botten, slitage, bucklor och spricka, något skeva