Sekretär 1900-tal
2019-02-18
613747
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SEKRETÄR, rokokostil, 1900-talets mitt, fanérad i bl.s valnöt och mahogny, beslag i patinerad mässing, låda i sargen, skrivklaff med bakomliggande fack- samt lådinredning, höjd 105, 83x49 cm, nyckel finns
Smärre fanerbortfall och slitage