Bordslampa 1800-tal
2019-02-12
613607
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-talets slut, empirestil, Frankrike, delvis patinerad brons, kolonnformat skaft, höjd inklusive skärm ca 73 cm
Delvis renoverad/kompletterad, fot med smärre bucklor och slitage