Taklampa
2019-02-09
612453
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAKLAMPA, 1900-tal, stomme i mässing, vit glaskuppa, oljehus i glas, elektrifierad, höjd ca 117 cm, diameter 55 cm
Omarbetad med bl.a. senare oljehus, enstaka nagg