Golvvas Kina 1800-tal
2019-02-11
612291
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar i form av parställda fohundar, dekor av fåglar bland pion i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 60 cm
Nagg