Bordslampor terracotta
2019-02-11
612279
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, lergods glaserat i rött och blått, märkta E respektive EA 55/35, Italy, 1900-talets andra hälft, möjligen Bergboms Belysning, Malmö, höjd ca 40 cm
Bruksspår, smärre glasyrnagg, ej funktionstestade