Supsked 1700-tal silver Danmark
2019-02-06
612191
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SUPSKED, silver, graverad dekor, stämplad Köpenhamn 1731, probör Peter Nicolai von Haven, oidentifierad mästarstämpel ICSm?, tillverkad 1-19/1-1731 (stenbockens tecken), kupa med monogramP.S.B.S EID, längd 17 cm
Sliten kupa, ytslitage