Bojan Kina 1700-tal
2019-02-09
612157
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 21 cm
Mynningen med nagg, slitage, botten med stjärnspricka