Fat Kina 1900-tal
2019-02-06
611749
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av fenixfågel samt pion i emaljfärger samt järnoxid, botten med Qianlongs märke, diameter ca 26 cm
Sprickor