Matskedar silver
2019-02-06
611715
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MATSKEDAR, 13 st, silver, 1800-tal, 4+2+7 (olika tillverkare), modell franska liljan, längd 19,5-22,5 cm, vikt 720 g
Monogram och gravyrer, slitage och mindre bucklor