Skedar 17/1800-tal silver
2019-02-06
611675
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SKEDAR, 3 st, silver, en stämplad Christoffer Bauman Hudiksvall 1764, en Lars Grubb Sundsvall 1800-talets början samt en Isac Malm Sundsvall, längd 19,5-20,5 cm
Monogram slitage och skador