Johannes Andersen soffbord
Klubbat för:
2 000 SEK
3 000 SEK
JOHANNES ANDERSEN, soffbord, 1960-tal, CFC Silkeborg, Danmark, stomme fanerad i palisander, utdragsskiva i sargen på vardera kortsida, skyltmärkt "MADE IN DENMARK SILKEBORG", höjd ca 50 cm, skivans mått ca 160x60 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionenerna "Möbeldesign" samt. "Scandinavian Design"
Bruksslitage, ställvis blekt
611530
2019-02-27