Skålar Kina
2019-01-30
609948
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLAR, 3 st., porslin, Kina, 1900-talets början, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med fyra resp. sex karaktärers märke, diameter ca 10-12 cm
Smärre slitage