Ljuskrona 1800-talets slut
2019-01-30
609718
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 12 ljus, elektrifierd, förgylld stomme, behängd med prismor, höjd ca 97, diameter ca 59 cm
en dekordel i mässing skadad