Soffa empirestil
2019-01-30
609701
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SOFFA, empirestil, 1900-talets början, fanérad i betsat mahogny med djuphäftad klädsel i rött skinn, sitthöjd ca 42 cm, längd ca 206x67 cm
Slitage, torrsprickor i fanéring, fanéeringsskador, retuschering, lagningar