Porslin Kina 1700-tal Famille rose
2019-01-26
609104
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
FAT, TALLRIKAR, 5 dlr., porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av prunus och pion i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, brättet med strödda blommor, diameter ca 23-28,5 cm
Slitage, nagg