Tallrikar Japan Imari
2019-01-26
608747
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 12 st., porslin, Japan, 1900-talets första hälft, oktagonal form, Imari, dekor av reserver med pion i emaljfärger samt järnoxid, botten med märke, diameter ca 21 cm
Nagg, en med mindre kantlagning