Skålfat Kina 1800-tal
2019-01-24
608294
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av trädgårdsscen med pojke matandes höns i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, guldkant, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 17,5 cm
Nagg, glasyrspricka