Fat Kina 1700-tal
2019-01-25
608110
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FAT, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av klippavsats med blomsterkorg vid prunus och bambu i underglasyrblått, brättet med pion och krysantemum, diameter ca 27 cm
Smärre nagg