Matsalsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATSALSGRUPP, 15 dlr., björk, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitmålade, modell axet, bestående av: bord, stolar 14 st, sitthöjd 44, 2 iläggsskivor med sarg à 48, skuren dekor av bl a fleuroner, bordets höjd 75, längd 142x100 cm
Bruksslitage och skador, bordsskivor med ytskador och fläckar
608061
2019-01-25