Ljuskrona
2019-01-23
607961
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, stomme i patinerad mässing, 5 ljuspunkter samt sex ljusarmar, höjd ca 75, samt diameter 53 cm
Smärre slitage, funktionen garanteras ej