Italienska rustningsdel från 1500-talets slut
2019-01-26
607915
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 300 EUR |
BRÖSTHARNESK, Italien, 1500-talets slut, utsidan blankpolerat stål, rundade urtagningar för hals och armar, nertill krage, höjd 51 cm, bredd 38 cm.
Militaria Helsinki
Åldersrelaterat slitage, två hål på höger sida