Saltkar silver 1800-tal
2019-01-24
607803
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALTKAR, 1800-tal, 2+1, empire respektive empirestil, silver, insatser i blåfärgat glas, paret saltkar stämplade med italiensk (Rom) importstämpel, längd ca 8,5-9 cm
En glasinsats saknas, nagg,