Flintlåspistol från Marseille ca 1800-1810
2019-01-26
607682
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 600 EUR |
FLINTLÅSPISTOL, Frankrike, Marseille ca 1800-1810, kolven valnöt, graverad, blånerad och förgylld pipa, låsblecket med gravyr och stadamärkning för Marseille, graverade stålbeslag, längd 52 cm.
Militaria Helsinki
Åldersrelaterat slitage.