Indiskt luntlåsmusket från 1700-talets slut
2019-01-26
607561
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 EUR |
LUNTLÅSMUSKET, Toador, Nordindisk, sent 1700-tal, stora proportioner, pipan graverad och försilvrad, längd 191 cm.
Militaria Helsinki
Åldersrelaterat slitage.