Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2019-01-20
607166
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 8 st., porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735) och Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 22-23 cm
Nagg, enstaka sprickor förekommer