Saltkar 1 par 1800-tal
2019-01-27
607074
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SALTKAR, 1 par, silver, 1800-talets början, Empire, invändigt förgyllt kar uppburet av delfin på rund fot, höjd 7,5, diameter skål 6 cm, vikt ca 116 g
Monogram, något sneda