Slaglåsgevär
2019-01-19
606331
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, signerat Wålberg, Stockholm (Anders W.1720-93), ändrad från flintlås, helstock i björk, längd ca 107 cm, kruthorn medföljer
Slitage, smärre skador och kompletteringar