Lockurna Kina 1900-tal
2019-01-18
606243
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets mitt, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, lockknopp i form av fohund, höjd ca 35 cm
Mynningen med invändig inre spricka, locket med invändig lagning