Ljuskrona 1800-tal
2019-01-20
606141
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, oscariansk, bronserad metall, 1800-talets slut, för 8 ljus, behängd med slipade prismor, höjd 65, diameter 64 cm