Ljuskrona 1900-tal
2019-01-14
605396
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
LJUSKRONA / PLAFOND, omkring 1900-talets mitt, 8 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor, höjd ca 25, diameter 42 cm
Brukssltiage, nagg på på prismor kan förekomma