Silverskrin 1900-talets början
2019-01-13
605328
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKRIN, silver, Stockholm 1910-/20-tal, rektangulär form, invändigt fodrat med trä, otydliga stämplar, höjd ca 6, 24x13 cm
Gåvogravyr, locket med graverad dekor av rovfågel i medaljong