Ljuskrona
2019-01-12
605306
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, 3 ljuspunkter, höjd ca 75, diameter 32 cm,
Smärre slitage, prismor, saknas, några medföljer lösa