Ljuskrona empirestil
2019-01-10
604589
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets senare del, empirestil, för 5 ljus, olikslipade prismor på förgylld mässingsstomme, höjd ca 50, diameter 45 cm
Enstaka prismor saknas