Rökelsekar brons
2019-01-09
604380
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RÖKELSEKAR, brons, Kina, 1800-talets slut, hexagonal form, med hänklar, patinerad, genombrutet lock med dekor i form av fohundar samt svastikabård, höjd inkl. sockel ca, längd 16 cm
Slitage