Flintlåsgevär nordafrika
2019-01-27
604143
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FLINTLÅSGEVÄR, med snapplås, nordafrika, 18-1900-tal, Även kallat Kabylgevär, Kaliber 15mm, Total längd 141 cm
Lås defekt, delar saknas, korrosion, lagningar