Skål och vas Gunnar Cyrén
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, skål och vas, "Sofiero", Orrefors, modellen formgiven 1960, rutslipad kristall, signerade Orrefors GC 0804-00 och Orrefors GC 3834-12, höjd ca 11-16, bredd och längd 12-17 respektive 16-21 cm, även etikettmärkta
Skål med nagg
604071
2019-01-05