Skyttepris Sport

Skyttepris Sport
Skyttepris Sport
Skyttepris Sport
Skyttepris Sport
Skyttepris Sport
Skyttepris Sport
Skyttepris Sport
Skyttepris Sport
Skyttepris Sport
Skyttepris Sport

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PRISER, 2 st, VANDRINGSPRIS, i form av en skytt, höjd ca 37 på träsockel, HJORTSKYTTEPRIS, PAUL AICHELE (1859-1910) efter, Hjort, signerad, bronsskulptur/Hjortskyttepris, höjd med sockel ca 31 cm, sockelns längd 34,

PROVENIENS: Olof Sköldberg, OS-silvermedaljör i Hjortskytte i Helsingfors 1952 samt Melbourne 1956

603809

2019-01-03