Harry Booström oljemålning
2019-01-08
603698
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HARRY BOOSTRÖM (1917-1996): "Landskap", signerad Booström, daterad -73, olja på plåt, ca 11,5x11cm, uppfäst på pappannå 20x17,5 cm
Proveniens: Gåva från konstnären till nuvarande ägares familj