Roberto Matta färgetsning
2019-01-01
603499
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): Figurkompositon, signerad Matta, numrerad 35/100, färgetsning, ur "Vivante mortalite", 1973, bladmått ca 48x32 cm, ej inramad
LITTERATUR: Sabatier 345
Gulnad, något blekt