Ljuskrona 1900-tal
2019-01-04
603445
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor i klarglas, stomglas, 5 lampor, höjd 85, diameter ca 40 cm
Nydragen el utfört på Mässing mäster