Luntlåsgevär
2019-05-26
603157
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LUNTLÅSGEVÄR, indiskt, 17/1800-tal, med trumma för fyra skott, längd ca 130 cm
Jämför likande objekt nr XXVIF.2 Royal Armouries, Storbritannien
Skador