Ringar guld
2018-12-30
602745
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RINGAR, 2 st, 18 k guld, smaragdslipad syntetisk vit sten, Juvelfabriken AB, Stockholm 1944 resp. 3 ovala fasettslipade stenar, otydliga mästarstämplar, Stockholm troligen 1980-tal, ringstorlekar 17-19 mm, total vikt ca 11,6 g
Stenar med repor och skador