Triplex industrilampa
Klubbat för:
5 200 SEK
4 000 SEK
JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" industriarbetslampa, omkring, 1900-talets mitt, grålackerad metall, teleskoparm samt vinklingsbar skärm, märkt ´´Triplex Patent Made in Sweden"
Slitage, färgbortfall, senare skärm, ej funktionstestad, elen bör ses över
602428
2018-12-28