Tallrikar Kina 1700-tal
2018-12-30
602284
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 4+1+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 22-23 cm
Smärre nagg, retuscher