Judith Johansson matta
2018-12-27
601715
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
JUDITH JOHANSSON, matta, "Rosengård", 1960-tal, röllakan, signerad JJ, ca 260x198 cm
Medföljer, "JJ : så vävdes ett livsverk : en berättelse om de vävda konstverken från Judit Johanssons ateljé i Knäred", av Torsten Andersson, Britt-Mari Glyssbo