Fohund Kina
2018-12-23
601460
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FIGURIN, stengods, Kina, 1900-tal, i form av fohund, glaserad i turkos, längd ca 21, höjd 22 cm
Smärre nagg, tillverkningssprickor