Krucifix
2018-12-27
601435
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
KRUCIFIX, 2 st, 1800-tal, bronserat gips på trä, höjd ca 42 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Skador, senare bemålning/bronsering